Haberler
Yönetim
Merkez Yönetim Kurulu
Parti Meclisi
Yüksek Disiplin Kur.
Parti Tarihi
Parti Tüzüğü
İletişim
 
Son 10 günün haberleri
 • 05 Mart 2015 Perşembe
 • 04 Mart 2015 Çarşamba
 • 03 Mart 2015 Salı
 • 02 Mart 2015 Pazartesi
 • 01 Mart 2015 Pazar
 • 28 Şubat 2015 Cumartesi
 • 27 Şubat 2015 Cuma
 • 26 Şubat 2015 Perşembe
 • 25 Şubat 2015 Çarşamba
 • 24 Şubat 2015 Salı

 
CHP'de Belediye Başkan Aday Adayları Netleşmeye Başladı
CHP'de Belediye Başkan Aday Adayları Netleşmeye Başladı

 
1999 yerel seçimlerinde Çankaya Belediye Başkan adayı olan Murat Güztoklusu, CHP'den aday adaylığını açıklamaya hazırlanıyor.
 

2014 yerel seçimlerinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığında isimler netleşmeye başladı. 1999 yerel seçimlerinde Çankaya Belediye Başkan adayı olan Murat Güztoklusu, CHP'den aday adaylığını açıklamaya hazırlanıyor. Güztoklusu, bir hafta içerisinde düzenleyeceği basın toplantısıyla aday adaylığını açıklayacak.

1999 yerel seçimlerinde Çankaya Belediye Başkan adayı olan Murat Güztoklusu, CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıklamaya hazırlanıyor. 1999 yerel seçimlerinde HAVARAY projesiyle dikkatleri üzerine çeken Güztoklusu, bir hafta içerisinde düzenleyeceği basın toplantısı ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıklayacak.

"ÖZGEÇMİŞİ"

1955 yılında İstanbul'da doğan Güztoklusu, ilkokulu memleketi Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde, ortaokulu ve liseyi İstanbul'da bitirdi. Yüksek öğrenimimi Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi'nde tamamladı. Siyasete 1974 başlarında üniversite öğrencisi iken başladı. CHP Gençlik Kolları Genel Merkezi'nin yayınladığı Demokratik Sol Dergisi Yazı Kurulu üyeliği yaptı. Güztoklusu, yazarlığını 12 Eylül'den sonra 3. Genel Başkan Bülent Ecevit'in yayınladığı Arayış'ta sürdürdü.

1989'da İstanbul Belediyesi iştirak şirketlerinden Halksu A.Ş.'nin Genel Müdürlüğü'nü üstlenen Güztoklusu, bu görevi sırasında, İstanbul'un birinci sorunu olan içme suyu sorununu çözmek amacıyla Halksu Projesi'ni geliştirdi. 1992 Nisan'ından 1995 Aralık ayına dek; Çankaya Belediyesi'nin iştirak şirketi Belde A.Ş.'nin Genel Müdürlüğü'nü üstlenerek Halksu Projesi'nin yanı sıra Türkiye'nin ilk Katı Atıkların Yeniden Kazanımı Projesi'ni uygulamaya geçirdi. Bu projesi AB'nin Akdeniz Kentleri (Med-urban) Programı'na davet ve dahil edilerek, AB literatürüne giren ilk Türk çevre projesi oldu.

Ankara'dan halk yararına ULUPAZAR adıyla açtığı tanzim satış mağazalarında Türkiye'nin çubukbelgi (barkod) teknolojisini kullanan ilk uygulamayı başlattı. Bu projesi aradan geçen 20 yılda teknoloji perakende sektöründe yaygın bir uygulama alanı buldu.

1999 yerel seçimlerinde Çankaya Belediye Başkan Adayı olarak gündeme getirdiği HAVARAY Projesi ile adından söz ettirdi. Son iki yıldır CHP Genel Merkezi'nde oluşturulan meslek çalışma grup üyesi olarak siyasal araştırma-geliştirme ve sunuş çalışmaları yaptı.

Avrupa, Kuzey Amerika, Ortadoğu ve Orta Asya'da birçok ülkede değişik vesilelerle şehircilik ve belediyecilik açısından gözlem ve incelemelerde bulundu. Güztoklusu, evli ve iki çocuk babası. Güztoklusu, İngilizce ve biraz Arapça biliyor. - ANKARA (İhlas Haber Ajansı)


12.08.2013 13:37
 
Haber Resimleri
CHP'de Belediye Başkan Aday Adayları Netleşmeye Başladı
 
Güncel Haber Başlıkları

    

 
CHPHaber.Com - Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili haberleri takip edip kullanıma sunan bir haber portalıdır.
Sitemizin Cumhuriyet Halk Partisi ile herhangi bir kurumsal ilişkisi bulunmamaktadır.