Haberler
Yönetim
Merkez Yönetim Kurulu
Parti Meclisi
Yüksek Disiplin Kur.
Parti Tarihi
Parti Tüzüğü
İletişim
 
Son 10 günün haberleri
 • 04 Mart 2015 Çarşamba
 • 03 Mart 2015 Salı
 • 02 Mart 2015 Pazartesi
 • 01 Mart 2015 Pazar
 • 28 Şubat 2015 Cumartesi
 • 27 Şubat 2015 Cuma
 • 26 Şubat 2015 Perşembe
 • 25 Şubat 2015 Çarşamba
 • 24 Şubat 2015 Salı
 • 23 Şubat 2015 Pazartesi

 
Taksim Gezi Parkı'ndaki Olaylar
Taksim Gezi Parkı'ndaki Olaylar

 
Adana'da olayları protesto için AK Parti il binasına yürümek isteyen gruba polis müdahale etti Hatay'da 20 kişi gözaltına alındı.
 

Adana'da, Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olayları protesto etmek amacıyla toplanarak AK Parti il binasına yürümek isteyen göstericilere polis müdahale etti.

Atatürk Parkı'nda toplanan Adanaspor ve Adana Demirspor taraftarları ile çeşitli sivil toplum kuruluşu üyesi yaklaşık bin kişilik grup sloganlar atarak olayları protesto etti. Grup, bir süre sonra Atatürk Caddesi boyunca yürümeye başladı.

Uğur Mumcu Meydanı'na kadar yürümesine izin verilen eylemciler, Sular Mevkisinden sonra AK Parti il binasına yönelmek istedi. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı Kasım Gülek Köprüsüne kadar yürüyen guba, ekipler önce tazyikli suyla müdahalede bulundu.

Polisin dağılma uyarısına uymayan protestoculardan bazıları ekiplere direndi. Çevik kuvvet ekipleri dağılmayan gruba biber gazı, tazyikli su ve plastik mermiyle müdahale etti. Müdahaleler sırasıda çok sayıda vatandaş ve gazeteci biber gazından etkilendi. Ara sokaklara kaçan göstericilerle polis arasındaki arbede sırasında yaralananlar oldu.

Hatay'da 20 kişi gözaltına alındı

Hatay'da polise taş atan göstericilere Uğur Mumcu Meydanı'nda müdahale edildi. Askerlerin de barikat kurarak destek verdiği müdahale sonrası bazı göstericiler polise taş atmaya devam etti. Slogan atarak eylemlerini sürdürden gruptan 20 kişi gözaltına alındı. Arbede sırasında polisten ve gruptakilerden yaralananlar oldu.

Daha sonra Armutlu Mahallesi'nde toplanan grubun diğer üyeleri gözaltında bulunan arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyerek, arkadaşları serbest kalıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini bildirdiler.

Mahalleye gelen CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl gruptakileri sakinleştirmeye çalışarak gözaltındakilerin bırakılması için girişimde bulunacaklarını söyledi.

İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ile İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Başoğlu da güvenlik önlemlerini bizzat yönetti.

-Mersin'da sakin protesto

Mersin'de bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin destek verdiği eylem kapsamında Özgür Çocuk Parkı, Forum Alışveriş Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan gruplar, Türk bayraklarıyla sloganlar atarak Barış Meydanı'na yürüdü.

Yürüyüş sırasında gruptakilerden bazıları polis araçlarına taş atıp, yolda soda şişesi kırdı. Polisin güvenlik önlemi aldığı yürüyüş sonrası meydanda toplananlardan bazıları Adnan Menderes Bulvarı'nda seyir halindeki araçları durdurarark eylemlerine destek istedi.

Grup, meydanda yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı. - Adana (Anadolu Ajansı)


01.06.2013 20:28
 
Haber Resimleri
Taksim Gezi Parkı'ndaki Olaylar
 
Güncel Haber Başlıkları

    

 
CHPHaber.Com - Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili haberleri takip edip kullanıma sunan bir haber portalıdır.
Sitemizin Cumhuriyet Halk Partisi ile herhangi bir kurumsal ilişkisi bulunmamaktadır.